Materiały do pobrania

Transport morski - zlecenie

Ewbor – najlepsza firma transportowa morska

Transport morski towaru jest najbardziej ekonomicznym oraz bezpiecznym (najniższe ryzyko uszkodzeń i zagrożeń) rodzajem transportu. Spedycja morska umożliwia dostosowanie środka transportu do rodzaju przewożonego towaru – można skorzystać z wielu rodzajów statków, które są dostosowane do transportowania zróżnicowanych typów ładunków.

Firma transportowa morska – jaki rodzaj spedycji morskiej wybrać?

Najpopularniejszym rodzajem transportu w spedycji morskiej jest transport pełnokontenerowy (FCL – Full Container Loading). Transport tego typu wykorzystywany jest w przypadku realizacji dużych zamówień, gdzie ilość towaru wynosi wagowo kilkanaście ton oraz wielkościowo kilkadziesiąt metrów sześciennych. Daje zatem o wiele większe możliwości niż inne rodzaje transportu, na przykład spedycja lotnicza – ładowność statku jest znacznie większa niż na przykład samolotu.

Alternatywą spedycji morskiej dla transportu pełnokonterowego jest transport drobnicowy. Daje możliwość wysyłki zarówno jednego kartonu jak również 10 palet. Transport ten realizowany jest także w kontenerach morskich, zapewniających kompleksową ochronę przesyłanego towaru.

Istnieją również inne typy statków towarowych – masowce, które umożliwiają transport towaru bez opakowań, w specjalnie wydzielonych ładowniach, tankowce – służące do przewożenia towarów płynnych oraz gazowce – do przewożenia towarów w stanie gazowym. Spedycja morska daje więc podobny wachlarz możliwości jak spedycja lądowa, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Co proponuje firma transportowa morska Ewbor?

Dzięki wieloletnim kontaktom z partnerami na całym świecie, sprawdzonymi liniami żeglugowymi, jesteśmy w stanie zaproponować Państwu konkurencyjny poziom stawek frachtowych, jak również optymalnie dopasowane do ich potrzeb rozwiązania w zakresie spedycji morskiej. Za transport kontenerowy zapłacimy o wiele mniej niż za lotniczy czy lądowy – jest to więc dobry sposób na zmniejszenie kosztów przy prowadzeniu firmy. Zajmujemy się obsługą ładunków nietypowych oraz formowaniem ciągników na kontenerach specjalistycznych typu flat rack.

Ponieważ spedycja morska może się odbywać tylko między konkretnymi portami, posiadamy własny tabor samochodowy w odróżnieniu od innych spedytorów, który pozwala na szybkie i sprawne dostarczenie kontenera od naszego klienta do portu przeładunkowego i odwrotnie. Wszelkich formalności związanych z odprawami celnymi i portowymi kontenerów (odprawa celna importowa i odprawa celna eksportowa) dokonujemy w Biurze Ewbor.

 

Informacje o kontenerach – kliknij