Transport lotniczy towarowy

Transport lotniczy towarowy to jedna z najdroższych form przewozu towarów. Posiada jednak ona wiele zalet i w wielu sytuacjach jest niezastąpiona. Jest również jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi transportu. Odbywa się za pomocą specjalnie dostosowanych samolotów towarowych.

Dlaczego warto wybrać transport lotniczy towarowy?

Spedycja lotnicza to najszybszy sposób transportu, który pozwala na przewożenie towarów na każdą odległość, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka ich kradzieży lub zniszczenia. Sprawdza się dobrze przy przewożeniu towarów o krótkiej przydatności do spożycia oraz towarów drogich i delikatnych.

W Polsce istnieje znaczna przewaga ilości portów lotniczych nad ilością na przykład portów morskich. Przeładunek takiego towaru może więc odbyć się w wielu regionach Polski, a więc szybciej trafi do odbiorców. Najbardziej opłacalne jest przewożenie towarów o niewielkiej wadze i gabarytach, ale dużej wartości.

Transport lotniczy towarowy sprawdza się dobrze również w sytuacjach awaryjnych, kiedy występuje nagła potrzeba przetransportowania towaru na znaczną odległość. Minusem spedycji lotniczej jest natomiast uzależnienie od warunków pogodowych.

Co oferujemy? – Spedycja lotnicza EWBOR

Firma transportowa i Agencja Celna EWBOR Radomsko jako nowoczesny operator logistyczny zapewnia swoim klientom pełną obsługę ładunków transportowanych drogą lotniczą:

  • od drzwi do drzwi,

  • od klienta na lotnisko,

  • z lotniska do miejsca wybranego przez klienta,

  • a także z lotniska do innych źródeł (transport drogowy, morski czy kolejowy).