Nie ma dla nas miejsca na ziemi do którego nie bylibyśmy w stanie dostarczyć Państwa ładunku. Naszym zróżnicowanym taborem własnym, obsługujemy wszystkie kraje Europejskie. Jednak w odróżnieniu od konkurencji, nasza firma, w oparciu o stałe umowy z wieloma przewoźnikami, świadczy dla Państwa usługi w zakresie szeroko rozumianej spedycji ładunków.

Transport plandekowy

W tym rodzaju transportu wykorzystuje się przyczepy i naczepy wykonane z metalowego szkieletu powleczonego plandeką, która ma chronić przed warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr czy deszcz – nie zapewnia jednak utrzymania stałej temperatury.
Wykorzystywany jest do przewozu materiałów obojętnych na zmiany temperaturowe:
– od 1,5 do 24 ton,
– od 1 do 33 europalet,
– od 6 do 120 m3.

Transport kontenerowy

Jest to jedna z najpopularniejszych metod transportu, ze względu na możliwość sprawnej organizacji przewozu towarów. Transport kontenerowy pozwala na bezpieczny przewóz różnego rodzaju przesyłek.
Zaletą transportu kontenerowego jest również uniwersalność – kontenery mogą być przewożone różnymi środkami transportu bez konieczności przeładowywania towarów. Jest to również metoda, która pozwala na cięcie kosztów w przedsiębiorstwach – transport kontenerowy najczęściej jest stosowany przy spedycji morskiej, która jest najtańszą formą przewozu towarów. W naszej firmie posiadamy możliwości przewozu wszystkich rodzajów kontenerów, od 20′ do 45′, reeferów, tank kontenerów. Obsługujemy wszystkie większe porty morskie w Europie.

Transport chłodniczy

Wykorzystywany jest w przewozie artykułów wymagających utrzymania określonej temperatury podczas transportu – takich jak żywność, leki, czy świeże kwiaty. Pojazdy, które wykorzystuje się w transporcie chłodniczym są wyposażone w agregaty chłodnicze, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej temperatury. Wśród pojazdów chłodniczych możemy wyróżnić chłodnie paletowe oraz hakowe. Również transport kontenerowy może być transportem chłodniczym – wykorzystuje się wtedy specjalne, chłodnicze kontenery. Zakres temperatury wewnątrz chłodni wynosi od -30 C do +30 C. Chłodnie wyposażone są w rejestratory temperatury umożliwiające pobranie wydruku z termografu.

Transport ponadgabarytowy

Odbywa się pod nadzorem spedytora posiadającego specjalistyczne szkolenia z zakresu transportu ładunków nietypowych. Zapewniamy organizację pojazdów pilotażowych oraz obsługę w zakresie uzyskania wymaganych zezwoleń. Wymaga kompleksowego podejścia – należy odpowiednio dobrać pojazd, trasę przejazdu, zezwolenia i ubezpieczenia.